Logo E-Defter

Logo E-Defter, Vergi Usul Kanunu’na (VUK) ve Türk Ticaret Kanunu’na (TTK) göre tutulması zorunlu olan Büyük defter ve Yevmiye defterlerinin elektronik ortamda hazırlanması ve muhafaza edilmesi için geliştirilen uygulamadır.

Kolay ve Hızlı Kullanım

Logo E-Defter ile tüm işlemler daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Yapılan tüm denetimler elektronik ortamda olduğundan daha hızlı ve kolaydır.

Minimum Hata

Logo E-Defter kullanarak hata riskini minimum seviyeye düşürür ve olası insan hatalarının önüne geçersiniz

Maliyetten Tasarruf

Logo E-Defter kullanarak kağıt defter bastırmaya ya da notere onaylatmaya gerek kalmayacağından maliyetten tasarruf edersiniz.
Elektronik Ortamda Arşivleme

Şirketlerin, Vergi Usul Kanunu’na göre 5 yıl, Türk Ticaret Kanunu’na göre defterlerini 10 yıl süreyle saklaması gerekir. Kağıda basılı defterleri saklamak için maliyet ve iş gücü gerekir. Logo E-Defter ile bu sorunu ortadan kaldırıp defterlerinizi elektronik ortamda 10 yıllık yasal süre boyunca arşivleyebilirsiniz.

Çevre Dostu Çözüm

Logo E-Defter çözümü ile, her dönem hazırlanan defterler için kesilen ağaçları korumuş olursunuz.

Logo E-Defter Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

E-Fatura uygulamasına geçmek zorunda olan mükellefler ve bağımsız denetime tabi firmalar E-Defter uygulamasından yararlanmak zorundadır. Bunun dışında ciro zorunluluk kriterinin altında kalan şirketler ve defter tutma işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirmek isteyen vergi mükellefleri de E-Defter uygulamasından gönüllü olarak yararlanabilirler.

Logo E-Arşiv Uygulamasından Kimler Yararlanabilir

2018 veya 2019 hesap dönemlerinde brüt satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzeri olan mükelleflere 01.07.2020 tarihi itibariyle E-arşiv uygulamasına geçme zorunluluğu getirilmiştir.

Ürünler, teknik destek ve detaylı bilgi için iletişime geçiniz.